drukuj

GIANLUCA PANIELLO – krótkie bio ilustratora gry MUMIA

06-08-2014

 

Gianluca Paniello Urodził się 4 czerwca 1972. Od dziecka uwielbiał rysować komiksy – jego ulubionymi bohaterami byli Popey, Hulk i bohaterowie mangi. W 1993 roku rozpoczął pracę nad komiksami z superbohaterami dla niezależnych wydawnictw. Przełomowym okazał się rok 1997, kiedy Gianluca rozpoczął naukę w słynnej Akademii Disneya w Mediolanie, skąd wywodzi się wielu najlepszych rysowników. Zadebiutował w 1998 roku na łamach „Topolino” – włoskiego odpowiednika magazynu „ Kaczor Donald”. Narysował komiks o Goofym w parodii historii „Doktor Jekyl i pan Hyde”. Od ponad 20 lat tworzy komiksy dla wydawnictw Walta Disneya. Pracował dla redakcji „Minnie Magazyn” „ Minnie i Daisy” „ Power Rangers” , „ W.I.T.C.H.” . Za projekt ilustracji tzw. mini WITCH do książki „WITCH – testy” otrzymał statuetkę „ Mickey D'Oro " - najwyższą nagrodę dla rysownika Disneya. W 2005 roku wraz z innymi artystami trafił do Księgi Guinessa za stworzenie najdłuższego komiksu, którym otoczono mury włoskiego miasta Luca.

 

Paniello rysował również komiksy z postaciami znanymi z Disney Channel takimi jak: „ Jack i Piraci z Nibylandii” , „Kick Buttowski” „ Aqualans”. Pracował też dla wielu europejskich wydawców – tworząc ilustracje książek i reklamy dla znanych agencji reklamowych. Ostatnio zakończył pracę nad swoim pierwszym autorskim projektem „“Lili et les Top Model” , do którego nie tylko rysował, ale również wymyślał postacie. Jest autorem ilustracji do gry planszowej wydawnictwa Egmont, która już tej jesieni pojawi się w sprzedaży.

 

Gianluca uważa Polskę za swoją drugą ojczyznę. Na zaproszenie wydawnictwa Egmont wielokrotnie przyjeżdżał na spotkania komiksowe. Jest pod wrażeniem gorącego przyjęcia z jakim spotyka się podczas każdej wizyty w naszym kraju. Odwiedził wiele polskich miast i jest wielbicielem żurku z kiełbasą.

wstecz
Copyright Wydawnictwo Egmont Polska 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone.
IdeoRealizacja:
CMS Edito Powered by: